Vzdialený monitoring (PCO)
Ako jednoducho a efektívne zabezpečiť dom, byt alebo priemyselný objekt? Ako znížiť náklady za fyzickú ochranu a pritom zachovať bezpečnostný štandard objektu? Jednou z možností je monitoring pomocou nášho Pultu centralizovanej ochrany (PCO).
Čo je to monitoring s pripojením na PCO ?
Pripojením bezpečnostného systému Vášho objektu, na náš Pult centralizovanej ochrany (PCO), získate istotu nepretržitého dohľadu (monitoringu) nad Vaším objektom, bez ohľadu na to, či ide o rozsiahle komplexy budov, rodinné domy, byty alebo chaty.
Všetky signály sú vyhodnocované našimi operátormi, ktorí v prípade prijatia poplachového signálu, zaistia vyslanie zásahových jednotiek na narušené miesto, prípadne polície, hasičov alebo zdravotnú službu podľa povahy mimoriadnej udalosti. Zároveň je okamžite upozornená aj kontaktná osoba zákazníka o vzniku poplachu.
Čo získate pripojením na Pult centralizovanej ochrany ?
- Spoľahlivá ochrana a nepretržitý dohlaď nad Vaším objektom 24/7 a to 365 dní v roku
- Vhodné pre všetky druhy objektov (od rodinných domov až po veľké priemyselné areály)
- Služba je zabezpečená profesionálne vyškolenými dispečermi
- Prenos a vyhodnocovanie signálov poplachových, zabezpečovacích a tiesňových systémov
- Prenos a vyhodnocovanie signálov z elektrickej požiarnej signalizácie
- Prenos a vyhodnocovanie signálov prostredníctvom monitorovania kamerovými systémami
-
FAQ - najčastejšie otázky
-
Informácie zo stráženého objektu môžu byť na pult prenášané rôznymi spôsobmi. Náš PCO komunikuje najmä pomocou GSM/GPRS komunikátora, pretože pri použití tohto typu spojenia nehrozí „odstrihnutie“. Ďalšie spôsoby pripojenia sú možné prostredníctvom analógovej telefónnej siete , prípadne prostredníctvom internetu cez IP/LAN komunikátor.
-
Na prechod už zabezpečeného objektu systémom EZS/EPS a jeho následnému napojeniu k nášmu PCO je potrebné vybaviť tento objekt komunikačnou jednotkou (GSM/GPRS, IP/LAN), ktorá prenesie zvolené alebo všetky udalosti (poplach, kódovanie, sabotáže, poruchy) na naše PCO.
-
Pri výpadku napájacej elektrickej energie v stráženom objekte systém automaticky prejde na záložný zdroj, teda akumulátor. O výpadku elektrického prúdu dostanú dispečeri informáciu a môžu tak situáciu preveriť.
-
V prípade kamerových systémov záleží od výbavy napr. nočné videnie, termovízia a pod. Môžeme ale povedať, že vidí všetok pohyb v objekte kam kamerové systémy dosiahnu.
V rámci EZS dokáže dispečer rozoznať, z ktorej zóny prichádza poplach napr. okno, hala, vstupné dvere atď. Takýmto spôsobom dispečer rozozná, kde sa narušiteľ nachádza v rámci stráženého objektu. Tak isto podľa odkódovania dokáže rozoznať, ktorá oprávnená osoba sa v objekte práve nachádza.